Služby

Spokojenost zákazníka je pro nás nejvyšší prioritou!

Těžba dřeva


Hledáte firmu na provedení těžby a přibližování dříví?

Rádi Vám provedeme těžbu a přiblížení dříví na odvozní místo z Vašeho lesa v cenách od 250 do 360 Kč za 1 m3 - přesné stanovení ceny provádíme přímo na místě těžby v lese.

Cena za tězbu se stanovuje dle podmínek pro těžbu a vzdálenosti pro přibližování dříví na odvozní místo. Dále jsme schopni po dohodě s vlastníkem lesa provést úklid klestu a následné zalesnění holin po těžbě. Úklid klestu provádíme v cenách od 70 do 120 Kč za 1m3. Zalesnění dle druhu dřevin a teréních podmínek od 55.000 Kč za 1 Ha plochy včetně sazenic.

Firma T.E.P. Holz, s.r.o. je vybavena značkovým strojovým zázemím a teamem zkušených pracovníků. Robustní a výkonné stroje dělají ve spolupráci s profesionální a vyškolenou obsluhou svoji práci kvalitně a v dobrém časovém plánu. Harvestor John Deere 1470e, Vyvážecí souprava John Deere 1410e, Traktor John Deere 648L, Odvozní souprava Volvo FMX 13 6x6.

Vytěženou hmotu jsme schopni vykoupit za nejlepší ceny na trhu.

Výkup dřeva, cena dřeva


Praesent nec est ac est efficitur pulvinar eu ut nisi. Phasellus volutpat urna justo, a ullamcorper arcu.

Dále se zabýváme těžbou a výkupem dříví přímo na pni (na stojato) v lese a nebo na odvozním místě za velice zajímavé ceny, které jsou standartem k cenám na Evropském trhu se dřevem.

Platba je zajištěna hotově při výkupu dřeva na pni (na stojato) a nebo přímo na odvozním místě podle objemu a kvality dřeva naloženého na odvozní soupravě. Měření dříví na stojato nám zajišťuje autorizovana společnost SG foresrta.

Pěstební činnost


Pěstební činnost, výsadba lesů, ochrana lesních kultur

Zajišťujeme také pěstební činnost. Zalesňování je prováděno zpravidla sazenicemi vypěstovanými v našich smluvních školkách. Po zalesnění věnujeme maximální péči o sadební materiál až do doby zajištění. Provádíme ochranu proti škůdcům, chorobám a okusu zvěří. Používáme ochranu chemickou i mechanickou dle přání a dohody se zadavatelem práce (vlastníkem lesa/zákazníkem).

Krom zalesnění provádíme i veškeré ostatní činnosti související s pěstováním a ochranou lesních kultur. Provádíme odstranění klestu a přípravu půdy půdními frézami, které zapraví těžební zbytky do půdy a obohatí jí tak o živiny, vyrábíme a stavíme oplocenky z vlastního i dodaného materiálu, dle požadavku zákazníka, připravujeme půdu pro přirozenou obnovu lesa. Po zalesnění zajistíme také výchovu lesních porostů prostřihávkami a prořezávkami.